• Rahat ve huzurlu uyumak mümkün

  • Uykusuz ve rahatsız gecelere son

  • Mutlu geceler sizin de hakkınız

  • Horlamaya ve yorgun uyanmaya son

  • Dinlenmiş ve mutlu uyanmak sizin de hakkınız

Uyku Apnesi teşhisi nasıl konulur?

Eğer uyku apneniz olduğundan şüpheleniyorsanız tedaviye başlayabilmeniz ve daha sağlıklı bir hayatın avantajlarından faydalanarak, yaşamdan zevk alabilmeniz için hastalığınızın teşhis edilmesi önemlidir.

İlk olarak, uyku apnesi belirtilerini yaşayıp yaşamadığınızı anlamak için belirtiler bölümünü inceleyiniz.

İkinci olarak, uyku çalışması için yaşadığınız yerde bir uyku uzmanı bulun. Bölgenizde bir uyku uzmanı yok ise aile hekiminizden randevu alın

Ziyaretinizden sonra, doktorunuz uyku apnesi sorunu yaşayıp yaşamadığınıza karar vermek için bir uyku çalışması düzenleyecektir. Çalışma basittir; sağlık geçmişinize ve sigortanıza bağlı olarak uyku laboratuarında bir gece geçirmenizi gerektiren acısız bir prosedürdür.

Kafa derinize, alnınıza, çenenize, göğsünüze, bacağınıza ve işaret parmağınıza yerleştirilecek yapışkanlı sensörler ile beyninizden, kalbinizden, akciğerlerinizden ve kaslarınızdan bilgi toplanacaktır. Nefes alışınızı ölçmek için göğsünüzün ve karnınızın etrafına kemerler sarılacaktır. Pek çok insan hiçbir sıkıntı olmadan uykuya dalar ve uykuda kalır.

Siz uyurken bir uyku teknisyeni bu verileri toplayacak ve sabah sizi uyandıracaktır. Doktorunuz sonuçları inceleyecek ve gerekliyse, bir tedavi planı geliştirmek için sizinle görüşecektir.

Uyku çalışması, tedavinin ilk aşamasıdır. Uyku apnenizin tedavi edilmesi daha mutlu ve sağlıklı bir yaşama kavuşmanıza yardımcı olur.

Ürün Yelpazemiz